»BUDNI obvladovanje stresa« ©

Člani društva zagovarjamo, da je stres načelo, ki nam omogoča rast. Kako ga  razumemo, kakšne miselne forme ustvarjamo glede vprašanj in posledic stresa, pa odvisna od naše osveščenosti.

Disciplina je orodje, ki omogoča lajšanje stresa. A tudi lenoba je disciplina.

Redno sodelujemo s priznanimi strokovnjaki na področju teorij kognicije, nevropsihologije in medicine.

Argumente glede stresa si preberite v prilogi Stres-moda ali dejstvo?. Poslušate lahko predavanje, ki ga je imela doc. dr. Lucija Mulej Mlakar na DOBA Fakulteti, prav tako pa si lahko ogledate prezentacijo o stresu, kjer stres interpretirano inovativno, s ciljem opolnomočenja posameznika in družbe.

Lucija Mulej Mlakar: Stres - moda ali dejstvo? [prenos] [predavanje]

Misel tedna

"Ne sprašujte se predolgo, kaj je šlo narobe. Namesto tega se osredotočit na naslednji korak in porabite vso svojo energijo za korak naprej - v smeri iskanja odgovora."

(Denis Waltley)